Tur Tarihleri : 1. 23.12.2016 - 02.01.2017
Fiyat : 3.945 USD dan başlayan fiyatlar
USD: 5.2775 TL, EURO : 5.9531TL

BU TURA KAYITLARIMIZ KAPANMIŞTIR

Güney Hindistan'da Renklerin Dansı

23 Aralık 2016 - 02 Ocak 2017

 

Baharat diyarı olarak tanınan Güney Hindistan, tarihi boyunca pek istila görmediği için, ülkenin diğer bölgelerine nazaran daha bakir bir Hint mirasına sahip kalabilmiş. Bu mirası keşfedebilmek için, tapınaklar ülkesi olarak tanınan Tamil Nadu eyaletinden başlayıp, Bengal Körfezi'ne bakan ingiliz ve Fransız sömürge şehirleri Madras ve Pondicherry'ye; asırlardır kıpırdamadan denizi seyreden kıyı tapınağı Mahabalipuram'a; muhteşem dev tapınakları ile Thanjavur, Trichy ve Hindistan’ın en eski şehri Madurai'ye; Periyar bölgesinin vahşi doğa hayatına; Kerala eyaletinin “Backwaters” olarak bilinen su kanallarının büyüleyici manzaralarına; Arap Denizi’ne açılan Kerala’nın tarihi limanı Cochin'e ve geleneksel balıkçı ağlarına; Maharashtra Eyaleti'nin başkenti ve Hindistan’ın eski giriş kapısı Bombay’a kadar uzanan olağan dışı bir seyahat hazırladık.
Bu yolculukta Hindistan’ın uzak ufuklarının doğasını, sanatını, insanlarını ve onların zevkleri, keyifleri ve inançlarıyla yaşamlarını yakından tanıyabilme fırsatı bulabilirsiniz.

Tur Lideri : Teoman CİMİT

Bu tura katılımcı sayısı 20 kişi ile sınırlıdır

TURUN ÖZELLİKLERİ

Türk Hava Yolları ile Mumbai’ye direkt uçuş;

Herkezin rahatlıkla katılabileceği konforda bir tur;

Şehirler arası mesafeler için konforlu bir tur otobüsü ve Kochi-Mumbai arası uçak yolculuğu;

4 ve 5 yıldızlı konforlu ve özel konumlu otellerde konaklama;

Güney Hindistan'ın en ilginç ve en güzel yörelerini keşfedebileceğiniz şekilde hazırlanmış bir seyahat programı;

Periyar Gölü’nde ve Backwaters Kanalları’nda tekne gezileri;

Pondicherry'de meşhur Sri Aurobindo Ashram ziyareti;

Kathakali gibi Güney Hindistan’a özgü dans gösterileri eşliğinde Yılbaşı Gala yemeği.

TUR PROGRAMI

23 Aralık - Cuma     İstanbul – Chennai

Türk Hava Yolları ile saat 19:35’te Mumbai’ye hareket.

 

24 Aralık - Cumartesi     Chennai

Saat 05:10’da Mumbai’ye varış ve Air India Hava Yolları ile saat 09:05’te Chennai’ye (Madras) hareket. Saat 11:15’te “Güney’in Kapısı” olarak adlandırılan Tamil Nadu Eyaleti'nin başkenti Chennai’ye varış. Karşılama ve otele transfer. Öğle yemeğinin ardından, geleneksel Tamil-Hindu ve İngiliz etkilerinin bir karışımından oluşan kültürü ile Kuzey Hindistan’dan farklı olan ve eski adıyla Madras olarak tanınan Chennai şehri turu. 1639’da Doğu Hindistan Şirketi’nin kalesi ve ticaret merkezi olarak kurulan ve sonradan da Güney Hindistan’daki İngiliz mülkünün politik ve ekonomik başkenti haline gelen şehir çok özel bir kolonyal atmosfere sahip. Bu tur esnasında zengin bronz eserleri koleksiyonun bulunduğu Hükümet Müzesi ve Sanat Galerisi'ni, Mylapore’da bulunan Şiva’ya ithaf edilen ve Chennai’nin en eski tapınağı olan Kapaleswarar Tapınağı'nı, St. George kalesini, şehrin ticari merkezi olan George Town'ı, San Thome Katedrali'ni ve XIX. yüzyılın sonuna ait Hint-Saracenic mimarisinin güzel örneklerini sunan şehrin meşhur gezinti yeri Marina'yı görebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme otelde.


 

25 Aralık - Pazar     Chennai - Mahabalipuram - Pondicherry

Sabah, VI.-X. yüzyıllar arasında Pallava krallığın ikinci büyük limanı ve günümüzde de gözde bir tatil beldesi olan Mahabalipuram gezisi için hareket. Burada keşfedeceğimiz VII. yüzyılda, deniz kıyısında inşa edilmiş bu görkemli tapınaklar Pallava hanedanı dönemindeki erken Dravidian tarzı mimariye örnek teşkil etmekte olup UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınmış. Aynı zamanda, Mahabalipuram’da Dünyanın en büyük frizi kabul edilen, I. yüzyıldan kalma 27 metre uzunluğundaki dev kabartmalı frizleri görebilirsiniz. Bu frizlerde epik hint yapıtı Mahabharata’daki Arjuna’nın cezası anlatılmakta. Öğle yemeğinden sonra, farklı bir Fransız kolonyal atmosferini yansıtan, Tamil Nadu Eyaleti'nin Pondicherry şehrine doğru yola devam. Yol boyunca, Pirinç çeltiklerini, hindistan cevizi ve betel (areka) cevizi ağaçlarını, çeşitli baharat, bakliyat, yerfıstığı ve biber tarlalarını seyrederek Pondicherry'ye varış. Balıkçılığın önemli bir gelir kaynağı olduğu Pondicherry, Fransız isimli sokakların bulunduğu Fransız mahallesi ve Hint mahallesi olarak iki ayrı kısıma ayrılmış. Akşam yemeği ve geceleme otelde.


 

26 Aralık - Pazartesi     Pondicherry - Thanjavur

Sabah, şehir turu esnasında, bir öğretmen, şair, yazar, düşünür, mistik ve yogi olan Guru Sri Aurobindo tarafından 1926’da “Mother” olarak adlandırılan Mirra Alfassa'nın yardımıyla kurulmuş, dünyaca meşhur bir yoga ve meditasyon merkezi Sri Aurobindo Ashram’ı ziyaret. Öğle yemeğinin ardından, Kaveri nehrinin yeşil deltasından geçerek Tanjore’a hareket. Yolda, Murugan adlı Tamil Nadu’nun koruyucu tanrısının altı meskeninden biri olan tapınak ile tanınan Swamimalai’yinin yanısıra, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan Chola Hanedanı’nın iki mimari şaheseri olan muhteşem Gangaikondacholapuram ve resim ve kabartmaları ile ünlü Darasuram tapınaklarının keşfi. Akşamüstü Tamil Nadu Eyaleti'nin kalbinde bulunan ve bir zamanlar Chola, Nayak ve Mahratta krallıklarının büyük başkenti olan Tanjore ya da diğer adıyla Thanjavur’a varış. Şehir günümüzde önemli bir resim ve bronz heykelciliği merkezi olmuş. Thanjavur’un yakınlarında, Vennar Nehri’nin kıyısındaki otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.


 

27 Aralık – Salı     Thanjavur - Trichy - Madurai

Çok sayıda kanalın suladığı çeltiklerle çevrili olan ve Tamil Nadu’nun “pirinç kasesi” olarak adlandırılan Thanjavur şehir turunda, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan ve kral Rajarajan Cholan tarafından inşa edilmiş, 1000 senelik Brahadeeshwarar Tapınağı’nı ziyaret. Bu yapıt, granit taşından yapılan 80 tonluk monolitik kubbesi ile şüphesiz şehrin en etkileyici tapınağı. Daha sonra, kısa adı Trichy olan Tiruchirapalli’ye hareket. Trichy’ye varışı takiben bir adanın üstünde inşa edilen ve Vişnu’ya ithaf edilen muazzam tapınak-şehir Srirangam’ı ziyaret. Yedi surla çevrilmiş olan müstahkem mabetler dev bir alanı kaplamakta. Piramit şeklindeki 21 gopuram yani kapı-kulesinin yükseldiği Sri Ranganathaswamy Tapınağı’nın bulunduğu alanının keşfi. Trichy’nin girşinde bulunan, 434 basamakla çıkılan, XVII. Yüzyılda Madurai kralların tarafından inşa ettirilmiş ve Shiva’ya adanmış Rock Fort Temple kale-tapınağı uzaktan görülmesi. Öğle yemeğinin ardından, Tamil Nadu dinî başkenti Madurai’ya doğru yola devam. Hoş koku anlamına gelen “Maduram”dan ismini alan Madurai, efsaneye göre, Devi Meenakshi ile evlenmek için buraya gelen Şiva’nın buklelerinden düşen nektar damlalarından oluşmuş. Akşam üstü, “puja” ayinlerinin yer aldığı saatlerde, şehrin en ilgi toplayan yeri tanrıça Meenakshi Tapınağını ziyaret. Akşam yemeği ve geceleme otelde.


 

28 Aralık - Çarşamba     Madurai - Periyar Gölü

Hint yarımadasının en eski yerleşimi olan Madurai tapınak-şehir olarak da nitelendirilmekte. Pandya kralı Kulasekara, başkentini Vaigai nehri kıyısında inşa ettiği büyük tapınağın etrafında bir lotus çiçeği şeklinde kurmuş. Pandya, Chola ve Vijayanagara’nın yanı sıra devasa Meenakshi tapınağının inşaası ile şehre altın çağını yaşatan Nayak’dan oluşan bu dört önemli kıralın hükümdarlıkları süresince, 2500 yıllık zengin bir kültürel mirasına sahip Madurai önemli bir ticaret merkezi olmuştu. Şehri meşhur kılan çok özel bir kokuya sahip Madurai yasemini, günümüzde de parfüm üretimi için önemli bir ihraç ürünü haline gelmiş. Sabah, Tirumala Nayak Sarayı gezisinin ardından, Thekkady bölgesinde, 1000 metre yükseklikte bulunan Western Ghats’da 800 kilometrekare üzerinde yayılan Periyar Millî Parkı'na hareket. Öğle yemeği için doğanın içindeki “baharat köyü” adlı otelimize varış. Öğleden sonra serbest. Arzu edenler tesisin ayurveda merkezinden istifade edebilirler. Akşam üstü yerel baharat pazarına bir yürüyüş. Akşam, otelde yılbaşı gala yemeği. Geceleme otelde.


 

29 Aralık - Perşembe     Periyar Gölü - Kumarakom

Kahvaltıdan sonra, vahşi doğayı yakından izleme imkanı bulacağınız Periyar Gölü’nde bir tekne gezisi. Tropikal ormanlar, akarsular ve hafif tuzlu göllerden oluşan koruma altındaki bu rezervde çok sayıda fil, kaplan, hint sambar geyiği, leopar, yaban domuzu, maymun, sürüngen, egzotik kuşlar gibi hayvan türleri yaşamakta. Daha sonra harika manzaraların içinden geçerek, Hindistan’ın güney ucunda yer alan Kerala eyaletine doğru hareket. Yolda bir baharat plantasyonu gezisi ve öğle yemeği. Birbirine bağlı 900 kilometrelik su kanalları ve göllerden oluşan Backwaters bölgesindeki muhteşem Kumarakom rezervine varış. Yeşilin zengin bir tablo oluşturduğu doğanın ortasında ve adeta bir kuş cenneti olan pitoresk Vembanad gölü kıyısında bulunan otelimize yerleşme. Öğleden sonra serbest zaman. Dileyenler tesisin ayurveda merkezinin keyfini çıkarabilir veya bölgenin kuşlarını keşfetmek için bir geziye katılabilirler. Akşam yemeği ve geceleme otelde.


 

30 Aralık - Cuma     Kumarakom - Kochi

Hintliler için zengin bir fauna ve floraya sahip olan Kerala bölgesi Tanrı'nın ülkesi, Kumarakom ise bir cennet olarak adlandırılmakta. Güne, labirent gibi dolambaçlı Backwaters kanallarında “Doğu’nun Venedik'i” olarak adlandırılan Allepey’e kadar unutulmaz bir tekne gezisi ile başlıyoruz. Öğle yemeği teknede. Öğleden sonra, otobüs ile 70 kilometre mesafedeki ve eskiden Cochin olarak tanınan, koloniyal geçmişiyle çok kültürlü bir mirasa sahip Kochi’ye doğru hareket. Çok sayıda kanalın bulunduğu Kerala bölgesinde ki konumu ve Umman Denizi’ne açılan doğal limanı sayesinde Kochi yüzyıllardır baharat ve deniz ürünleri ticareti ile tanınmış. Kochi’ye varışı takiben Cochin Mihracelerinin portrelerinin, kostümlerinin, mücevherlerinin sergilendiği ve Hindu mitolojisinden sahnelerin tasvir edildiği, çok iyi korunmuş duvar resimlerini barındıran bir müze olan Mattencherry (Hollandalı) Sarayını ziyaret. Geziden sonra otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.


 

31 Aralık - Cumartesi     Kochi – Mumbai

Kahvaltıdan sonra, XVI. yüzyılda Vasco de Gama tarafından kurulan, zengin bir koloniyal geçmişe sahip Kochi şehir turuna devam. Bir zamanlar batı ülkelerinin Hindistan’a giriş kapısı ve baharat ticaretinin merkezi olan bu şehirde Vasco de Gama’nın ilk gömüldüğü San Francisco Kilisesi; Mattancherry bölgesinde bulunan ve baharat ticaretinin kalbi olan Yahudi Mahallesi; 1568’de inşa edilip, 1662’de Portekizliler tarafından yıkılan ve 1664’te Hollandalılar tarafından yeniden yapılan Sinagog; 500 yıllık sömürge geçmişi ile liman bölgesi Fort Kochi; sahilde sıralanan, Çinlilerin balık tutmak için kullandıkları ilginç ağlar gezilecek yerler arasında.
Öğle yemeğinden sonra uçak ile Maharaştra eyletinin başkenti Mumbai’ye hareket. İki saatlik bir uçuşun ardından Mumbai’ye varış ve bu harika şehrin güzel bir konumunu olan meşhur “Marine Drive” da bulunan, Umman Denizi'ne bakan otelimize transfer ve yerleşme. Akşam veda yemeği yerel bir lokantada. Geceleme otelde.


 

01 Ocak - Pazar     Mumbai

Mumbai’nin Hindistan’ın giriş kapısı olarak anılması eski dönemlerde Hindistan’a ulaşımın sadece gemi ile olabilmesinden kaynaklanmakta. Kolonyal dönemde Bombay olarak tanınan Mumbai’yın adı yerel Tanrıça Mumba Devi’den gelmekte. Hindistan’ın endüstriyel ve ekonomik başkenti olan Bombay, Hollywood’dan sonra en çok film çevirilen yer olması nedeniyle Bollywood diye de anılmakta. Sabah, Mumbai’yı keşfetmek üzere otelden otobüsle hareket. Panoramik tur sırasında “kraliçe’nin kolyesi” olarak tanınan Marine Drive kordonu; 1911’de Kral George ve Kraliçe Mary’nin şehri ziyaretleri onuruna inşa edilen meşhur “Hindistan Kapısı” (The Gateway of India); bir UNESCO Dünya Mirası olan Victoria Terminus tren istasyonu; hükümet müsteşarlığı binası; Jain Tapınağı; Mumbai’yın en zengin mahallesi Malabar Tepesi’nin eteklerinde bulunan ve Marina’yı kuşbakışı seyredebileceğiniz “Hanging Gardens” asma bahçeleri; Nehru Parkı; beyaz Hacı Ali Camii ve Türbesi; Mumbai’yın açık havadaki büyük “çamaşır hanesi” olan 'Dhobi Ghat'; renkli Crawford Çarşısı ve Flora Çeşmesi gibi görülecek yerler arasında. Gezi sırasında Mahatma Ghandi’nin Bombay’da geçirdiği günlerde ikamet ettiği Mani Bhavan Müzesi’ni ziyaret. Öğle yemeğinin ardından Prince of Wales’ in (İngiltere Kralı V. George olarak taç giyen) Hindistan’ı ziyareti anısına yapılan ve ülkenin en zengin koleksiyonlarından birine sahip olan CSMVS müzesini ziyaret. Karşısında tarihi Taj Mahal otelinin ve güzel sokakların bulunduğu Hindistan Kapısı’nda serbest zaman. Gezinin ardından otele dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.


 

02 Ocak - Pazartesi     Mumbai - İstanbul

Sabah, havalimanına transfer ve Türk Hava Yolları ile saat 06:50’de hareketle saat 10:35’te İstanbul’a varış.

 
Oteller    
Chennai: Taj Coromandel 5*
Pondicherry: Accord Puducherry 5*
Thanjavur: Ideal River View 4*
Madurai: The Gateway 4*
Periyar: Spice Village 4*
Kumarakom: Zuri Kumarakom Kerala Resort & Spa 5*
Kochi: Holiday Inn 5*
Mumbai: Trident Nariman Point 5*

Uçak Dahil Tur Ücretleri

İki kişilik odada kişi başı
3.945 USD (11.787,66 TL *)
Tek kişilik oda farkı
995 USD (2.973,06 TL *)
 

* Fiyat yayımlandığı 24.05.2016 tarihinde geçerlidir.

Rezervasyon şartları:

. Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir.
. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır.
. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.

 
 

Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/Chennai; Kochi/Mumbai/İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
 • 2. günden 10. güne kadar 9 akşam yemeği;
 • 2. günden 10. güne kadar 9 öğle yemeği;
 • Dans gösterileri eşliğinde Yılbaşı Gala yemeği;
 • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
 • Yerel rehber ve şöför bahşişleri;
 • Rehberlik hizmetleri;
 • Havaalanı vergileri.
 • Seyahat sigorta paketi*.

Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • 6 ve 7.ci günler ayuverda merkezleri ve 7.ci gün kuş gezisi;
 • Her türlü kişisel harcama;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Vize ücretleri.

*Zorunlu paket tur sorumluluk sigortası yaş limiti olmaksızın tüm seyahat ücretlerine dahildir. Ancak, Koptur özel seyahat sigortası 70 yaşına kadar olan yolcular için seyahat ücreti kapsamında olup, 70 yaş ve üzeri sigortalılara uygulanacak %100 ilave prim tur ücretinin kapsamı dışındadır. Prim miktarları aşağıda belirtimiş olup, bu ücretlerin seyahat tutarına artı olarak ilave edilmesi gerekmektedir. 

Kişi başı tur bedeli 1.000 € ile 2.000 € arası olan turlarda kişi başı +14,50 € 

Kişi başı tur bedeli 2.001 € ile 3.500 € arası olan turlarda kişi başı +20,00 € 

Kişi başı tur bedeli 3.501 € ile 5.500 € arası olan turlarda kişi başı +35,00 € 

Kişi başı tur bedeli 5.501 € ile 7.500 € arası olan turlarda kişi başı +50,00 €
 

** Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için günde, kişi başına 5$ düşünmek gerekir.

Tur Otelleri

Vize: Hindistan için vize işlemleri acentamız tarafından yürütülecektir.

 

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi